Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Aktualności

Błogosławieństwo na stół wielkanocny

data dodania: 2020-04-05

 
W związku z panującym stanem epidemii przypominamy, że w najbliższą sobotę nie odbędzie się Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. Zgodnie z decyzją Biskupa Legnickiego poniżej publikujemy tekst Błogosławieństwa na stół wielkanocny. 

Pliki do pobrania:

:: więcej

Zarządzenie Biskupa Legnickiego dot. duszpasterstwa w stanie pandemii

data dodania: 2020-03-27

 
 
W związku z trwającym stanem pandemii, stosownie do zarządzeń organów państwowych i odpowiednich władz kościelnych, szczególnie w odniesieniu do rozporządzeń wydanych przez Konferencję Episkopatu Polski, przekazuję duchownym diecezjalnym i zakonnym posługującym na terenie diecezji legnickiej poniższe wskazania i w oparciu o kan. 273 i kan. 274 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego zobowiązuję do wiernego ich przestrzegania. 

Pliki do pobrania:

:: więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

data dodania: 2020-03-25

 
Kochani,
w tym trudnym a zarazem ciężkim czasie dla nas wszystkich, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu w naszej świątyni całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Informujemy zatem, że w niedzielę od 12:30 do 17:30 a w tygodniu od 7:30 do 17:30 każdy z Was jeśli poczuje taką potrzebę może wstąpić do naszego kościoła na osobistą adorację przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
To jest ten czas na Twoje sam na sam z Bogiem !
 
Pamiętajcie proszę aby w jednym czasie nie było w świątyni więcej jak 5 osób.
:: więcej

Nowe wytyczne dot. uczestnictwa w liturgii

data dodania: 2020-03-25

 
 
Kochani Parafianie !

Od środy 25 marca br. obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na terenie kraju epidemii i ograniczenia te obowiązują do soboty 11 kwietnia. W związku z tym informujemy, że Msze Święte będą odbywać się w naszej parafii o stałych porach, jednak zgodnie z tym rozporządzeniem liczba osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych została ograniczona do 5 (nie licząc kapłanów). Dlatego pierwszeństwo wejścia będą miały rodziny zamawiające intencje na daną Eucharystię.

Nadal prosimy, korzystajcie z transmisji Mszy Świętych dostępnych w internecie oraz telewizji i dbajcie o siebie. 
 
Pamiętamy o Was w modlitwie. 
Wasi Duszpasterze
:: więcej

Rekolekcje Wielkopostne

data dodania: 2020-03-23

W związku z panującą sytuacją w naszym kraju, byliśmy zmuszeni odwołać w tym roku Wielkopostne Rekolekcje. Jednakże z myślą o Was, o naszym przygotowaniu do Świat Wielkiej Nocy oraz o tym, że jesteście w domach zachęcamy Was do udziału w Rekolekcjach przygotowanych przez Ojców Dominikanów. 
 

Co to jest "droga do zbawienia"? To historia Bożych interwencji, wszystkich jego działań, wszystkich sposobów, aby człowieka przywrócić do jedności z sobą.

Kilka wybranych z Pisma Świętego historii Bożego działania przeciwko złu, cierpieniu, przeciwko temu wszystkiemu co nas oddziela od Niego - poprowadzi nas w czasie tego Wielkiego Postu. Zapraszamy na 7 tygodni wspólnej drogi. DO ZBAWIENIA.

Rekolekcje prowadzą ojcowie: Tomasz Grabowski, Tomasz Golonka, Maciej Biskup, Adam Szustak, Wojciech Gomułka, Paweł Kozacki.

Rekolekcje udostępniane są od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 – kliknij TUTAJ !
:: więcej

Orędzie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

data dodania: 2020-03-14

 

Do korzystania z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i przeżywania jej za pośrednictwem środków społecznego przekazu – zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w orędziu wygłoszonym w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Dla osób, które nie miały możliwości wysłuchania tego orędzia zamieszczamy tekst TUTAJ.

:: więcej

Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

data dodania: 2020-03-12

 
Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, do 29 marca, rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem – głosi zarządzenie wydane po czwartkowym posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Z treścią dokumentu możecie zapoznać się TUTAJ.
:: więcej

Intencje mszalne na 2020 rok

data dodania: 2019-12-24

 
W  kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych).
Jest już możliwość zamawiania intencji na rok 2020.
:: więcej

Siostry Magdalenki od Pokuty

data dodania: 2017-03-25

Zachęcamy wszystkich parafian do odwiedzania strony internetowej nie tylko naszej parafii ale i Sióstr Magdalenek od Pokuty. Na stronie zapoznać się można z ważnymi wydarzeniami magdaleńskimi oraz za pomocą strony można przesłać Siostrom Intencję, w jakiej chcielibyście aby Siostry się pomodliły. Na stronę można wejść klikając na poniższe zdjęcie.
 
 
:: więcej

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Środa Wielkiego Tygodnia
8 kwietnia 2020r.

Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:    

poczta@trojca-luban.pl

 

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525