Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Aktualności

strona główna > Honorowy Obywatel Miasta Lubań

Honorowy Obywatel Miasta Lubań

data dodania: 2017-09-25

Podczas trwających Uroczystości związanych z nadaniem naszemu miastu Patrona, swoje miejsce miało również jeszcze jedno ważne dla naszej Parafii wydarzenie. Było to mianowicie nadanie tytułu "Honorowego Obywatela Miasta" naszemu byłemu Proboszczowi Ks. Kanonikowi Janowi Lombarskiemu.
Zgodnie z decyzją Rady Miasta Lubań tytuł ten został przyznany Księdzu Kanonikowi na Sesji Rady Miasta w dniu 30 maja 2017. Uroczysty akt wręczenia tytułu miał miejsce w kościele Świętej Trójcy z którym Ksiądz Jan był emocjonalnie przez ostatnie lata związany.


Tytuł "Honorowego Obywatela Miasta" przyznawany jest osobom, które przyczyniły się do rozwoju miasta lub rozsławiły jego imię czy miały trwały ślad w historii miasta. Ksiądz Jan Lombarski przez 23 lata był Proboszczem wspólnoty Świętej Trójcy przez co na trwałe wpisał się w historię Lubania. Był to Proboszcz, który zaraz po śp. Ks. Prałacie Janie Winiarskim, najdłużej pełnił ten urząd. Ksiądz Jan również poprzez swoją pracę na rzecz wspólnoty parafialnej, remont kościoła, organów i placu przykościelnego starał się aby kościół Świętej Trójcy był piękną wizytówką miasta i regionu.
 


Wręczenia aktu dokonał Przewodniczący Rady Miasta Lubań Pan Jan Hofbauer wraz z uczennicą Księdza Jana, Panią Małgorzatą Hołod.
foto. M. Iwanow

:: wstecz

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Środa XXIX tygodnia okresu zwykłego, Święto Św. Łukasza Ewangelisty
18 października 2017r.

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:     
Ks. Proboszcz - 75 721 46 88

poczta@trojca-luban.pl

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525