Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Aktualności

strona główna > Prymas Polski na Adwent

Prymas Polski na Adwent

data dodania: 2017-12-03

"Nasze myśli częściej wybiegają ku Świętom Bożego Narodzenia niż zatrzymują się na przeżywaniu Adwentu. Jednak Adwent wciąż otwiera przed nami dużo szerszą perspektywę" - pisze w Liście na Adwent 2017 Prymas Polski abp Wojciech Polak.
 
"Czuwać i oczekiwać na spełnienie obietnicy Ojca, taki jest sens Adwentu" - przypomina diecezjanom metropolita gnieźnieński dopowiadając, że bycie czujnym i uważnym wcale nie paraliżuje naszej codzienności, ale wręcz przeciwnie, pomaga w jej przeżywaniu.
 
"Niech rozpoczynający się Adwent, a także nowy rok liturgiczny i duszpasterski stanie się drogą do radosnego spotkania z Nowonarodzonym oraz pozwoli nam przyjąć dar Jego zbawczej obecności w Duchu Świętym" - zachęca Prymas Polski.
 

Odkrywanie Osoby Ducha Świętego - wskazuje dalej abp Polak - będzie stanowić głównym motyw rozpoczynającego się wraz z Adwentem nowego roku duszpasterskiego i liturgicznego.
 
"Duch Święty jest tym, który pozwala nam rozeznawać drogę i we właściwy sposób odczytywać znaki, które daje nam Bóg (…) Napełnieni Duchem Świętym, przeżywamy na nowo Jego obecność, żeby nie tylko w Święta Bożego Narodzenia, ale w ciągu całego roku, w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym, w miejscach pracy i odpoczynku, radości i cierpienia, wciąż doświadczać Jego ożywiającej mocy" - zachęca abp Polak, powtarzając raz jeszcze, że ponowne odkrycie Ducha Świętego w codzienności to "nasze konkretne zadanie".
 
Metropolita gnieźnieński zapowiada również najważniejsze wydarzenia rozpoczynającego się roku duszpasterskiego. W skali Kościoła powszechnego będzie to październikowy Synod Biskupów o młodzieży; w skali Kościoła w Polsce - Rok św. Stanisława Kostki i 100-lecie niepodległości Polski; w skali archidiecezji gnieźnieńskiej - XI Zjazd Gnieźnieński, który - jak podkreśla Prymas - "będzie okazją do refleksji nad wolnością i źródłami nadziei dla Polski i Europy".
 
Na koniec Prymas Polski prosi o modlitwę, upraszając w modlitwie dla wszystkich - "kapłanów i osób konsekrowanych, małżonków i rodzin, osób samotnych, dzieci i młodzieży darów i owoców Ducha Świętego potrzebnych w ich codziennym życiu i powołaniu".
źródło: deon.pl

:: wstecz

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Piątek II tygodnia adwentu
15 grudnia 2017r.

Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:     
Ks. Proboszcz - 75 721 46 88

poczta@trojca-luban.pl

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525