Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą

2017-06-18

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy św. wieczornej będzie procesja wokół kościoła, jeżeli pozwoli na to pogoda, a gdy będzie padać – wewnątrz kościoła. Zachęcamy do udziału w tych procesjach wszystkich, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. 

2. Słowa gorącego podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowaniu uroczystości odpustowej i agapy parafialnej. Szczególnie słodko dziękujemy za bardzo dużo wspaniałego ciasta.

3. Kolejny raz słowa wdzięczności przekazujemy na ręce komendanta Powiatowej Straży Pożarnej Pana brygadiera Romana Mroczkowskiego za nieodpłatne udostępnienie namiotów i stolików oraz pomoc w ich instalowaniu.

4. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w dzisiejszym Festynie Rodzinnym. Program i liczne atrakcje umieszczone są na plakatach. Dochód przeznaczony będzie na wypoczynek wakacyjny dla Służby Liturgicznej i scholii.

5.W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
w środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa /nie obowiązuje post/
w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

6. Jak już informowaliśmy, istnieje w naszej parafii grypa pań, które wolontarialnie od początku tego roku sprzątają nasz kościół. Paniom Eli Zarównej – szefowej grypy, Barbarze Hłasik i pani Renacie składamy bardzo serdeczne słowa wdzięczności.

7. W maju zakończył się roczny program pomocy żywnościowej w ramach FAED „Caritas przy naszej parafii. Pomocą objęte były 204 osoby, do których trafiło 10 ton żywności na wartość 45 583 zł. Koszt transportu żywności z Jeleniej Góry finansował burmistrz Lubania p. Arkadiusz Słowiński. Dystrybucją tej żywności nieodpłatnie zajmowali się: panie Edyta Kogiel, Krystyna Małodzińska- Iwanow, panowie Wiesław Modzelewski i Ryszard Jaroszyński. Koordynował prace p. Mieczysław Iwanow. Bóg zapłać wszystkim.

8. Dziekujemy za ofiary na  pomnik św. Marii Magdaleny i przygotowanie uroczystości nadania patronatu naszemu miastu. Złożono 1458zł. i 5 euro.

9. Radosne słowa podziękowania kierujemy też dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała, którzy udekorowali swoje domy i którzy uczestniczyli w tej procesji.

10. W piątek rozpocznie się parafialna pielgrzymka do Fatimy organizowana przez Odnowę w Duchu św. Prosimy o modlitwę i my też tę modlitwę obiecujemy. Tym bardziej, że podczas tej pielgrzymki w Fatimie dokona się akt oddania mieszkańców Lubania Niepokalanemu Sercu NMP.

Zobacz również:

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Piątek XII tygodnia okresu zwykłego
23 czerwca 2017r.

Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:     
Ks. Proboszcz - 75 721 46 88

poczta@trojca-luban.pl

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525