Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na Niedzielę Męki Pańskiej - Niedzielę Palmową

2018-03-25

1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

2. W dzisiejszą Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie palm na Rynku o godz. 9.45 i następnie procesyjne przejście do kościoła.

3. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, którzy pragną przyjąć Komunię św. w Wielki Piątek przed południem.

4. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Sobotę będzie odprawiana o godz. 15.00, w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.

5. Triduum Paschalne jest szczytem całego roku liturgicznego.                
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakr. do ołtarza adoracji – ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – rozważanie Męki i śmierci Pana Jezusa.
Adoracja przy Ołtarzu Adoracji od godz. 8.00. O godz. 17.30 rozpocznie się w kościele Droga Krzyżowa,  która przejdzie ulicami naszego miasta. Na Drodze Krzyżowej niesione będą Relikwie Świętego Krzyża. Porządek rozważań i niesienia krzyża do poszczególnych stacji podany będzie oddzielnie. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Podczas liturgii oddamy cześć Krzyżowi przez ucałowanie Relikwii Świętego Krzyża. Po liturgii adoracja w Bożym Grobie do godz. 22.00.
Wielki Piątek jest dniem pokuty oraz postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Wigilia Paschalna – wspomnienie świętej i wielkiej nocy Zmartwychwstania, matka wszystkich liturgii.
Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy gromnice lub paschaliki. Po liturgii będzie procesja rezurekcyjna.

W Niedzielę Zmartwychwstania porządek Mszy św. taki jak w niedzielę.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skarbony przy bocznym ołtarzu.

7. Wczoraj w katedrze legnickiej Biskup Legnicki uroczyście udzielił posługi Akolity Panu Jarosławowi Rydzewskiemu. Gratulujemy i życzymy duchowych owoców Jemu osobiście i naszej rodzinie parafialnej za Jego posługiwaniem.

8. Na ręce Pana Komendanta Powiatowego Państwowej Straż Pożarnej w Lubaniu składamy serdeczne podziękowanie za pomoc przy usunięciu konarów drzewa znajdującego się przy naszym kościele. Usunięcie tych konarów wynikało to z decyzji pokontrolnej Straży Pożarnej i stwarza umożliwienie dostępu do elewacji budynku.

9. Bardzo gorąco dziękujemy również Panom Józefowi Muzyce i Kazimierzowi Musiałowi za naprawy elektryczne na strychu kościoła oraz Panom Muzykom za uprzątnięcie obciętych konarów.

10. Ofiary na cele inwestycyjne parafii złożyli: Maria i Edward Jarem 100 zł.,  ofiarodawcy anonimowi  100 i  50 zł. Bóg zapłać.

Zobacz również:

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego
27 kwietnia 2018r.

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:     
Ks. Proboszcz - 75 721 46 88

poczta@trojca-luban.pl

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525