Menu: Stałe informacje:

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać Msze Św. w intencjach bliskich zarówno żyjących ( z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski)  jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych)

Warto wiedzieć:

Porządek Mszy św.

Dni powszednie
7:00, 18:00
Niedziele i święta
8:00; 10:00; 12:00; 18:00
(w sobotę o 18:00)

Sakrament pokuty:
codziennie - 20 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą

2018-11-11

1. Dzisiaj nasza mała ojczyzna – nasza parafia i nasze miasto uczestniczy w ogólnonarodowym przeżywaniu kulminacji Jubileuszu 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godz. 11.45 złożone zostaną kwiaty przed kurhanem Józefa Piłsudzkiego. O godz. 12.00  odprawiona będzie w naszym kościele bardzo uroczysta koncelebrowana Msza św. w intencji Ojczyzny.  W tej Mszy św. uczestniczyć będą władze samorządowe i powiatowe, organizacje i wspólnoty istniejące w naszym mieście wraz z pocztami sztandarowymi. W przygotowaniu uroczystości angażują się Siostry Magdalenki i wspólnoty funkcjonujące w naszej parafii.

2. Na te centralne uroczystości jubileuszowe w naszym mieście serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubania. Program pozostałych uroczystości związanych z tym jubileuszem umieszczony jest na plakatach

3. Mamy nadzieję, że radosne i uroczyste przeżywanie tego wyjątkowego Jubileuszu przyczyni się do powrotu w procesie wychowania następnych pokoleń opartego na zasadach zawartych w trzech magicznych słowach. U progu procesu wychowawczego są to słowa: proszę; dziękuję; przepraszam. Zmierzać zaś powinien i jednocześnie zamykać się słowami: Bóg; honor; Ojczyzna.

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
w poniedziałek – św. Jozafata, bp i m.
we wtorek – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
w sobotę – św. Elżbietę Węgierską

5. Nabożeństwo wypominkowe odprawiane będzie o godz. 17.30. jeszcze w tym tygodniu Na zakończenie nabożeństw wypominkowych, w sobotę odczytane zostaną także kartki złożone bez daty ich odczytania lub złożone  później.

6. Siostry Magdalenki od pokuty serdecznie zapraszają kobiety na spotkania formacyjne, które będą odbywały się w klasztorze przy ul. Wrocławskiej 17 w Lubaniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 listopada o godz. 10.00

Zobacz również:

Galeria Kalendarz parafialny:
 
Sobota II tygodnia adwentu
15 grudnia 2018r.

Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Czytania na każdy dzień
Szybki kontakt:

ul. Szymanowskiego 1
59-800 Lubań
woj. dolnośląskie

Informacje:    

poczta@trojca-luban.pl

 

 

Nr konta bankowego:

PKO BP 06 1020 2137 0000 9102 0045 6525